У обраћању чланицама и члановима Главног одбора, председник је истакао да је Демократска странка у протеклој години остала доследна својој идеологији и вредностима на којима почива од обнове рада 1990. године, у тренутку када су политичка сцена и институције у Србији дубоко разорене.
Посебно је истакнута улога Демократске странке у подршци студентским протестима и борби за слободу, почев од залагања за ослобађање притворених студената након протеста у Новом Саду, до одлуке да се, на позив студената и просветних радника, напусти рад у Народној скупштини, која је, како је оцењено, изгубила сваку демократску и институционалну функцију.
На седници Главног одбора наглашен је став да Демократска странка у потпуности стаје уз захтев студената и побуњених грађана за расписивање ванредних парламентарних избора. Истакнуто је да странка неће учествовати на тим изборима нити ће њени чланови бити кандидати, јер сматра да је у овом тренутку исправно и у интересу Србије подржати оне који имају легитимитет и снагу да победе режим и врате елементарну нормалност у политички живот.
Демократска странка је поново постала препозната као проевропска снага у Србији, са активним контактима у оквиру породице европских социјалиста и снажном подршком међународних партнера.
Посебно је истакнуто усвајање новог Статута Демократске странке као важан корак ка модернизацији и јачању унутрашње организације, као и кампања „Наш договор с тобом“, која је допринела обнови одбора, укључивању нових чланова и директној комуникацији са грађанима широм Србије.
Демократска странка ће и у наредном периоду остати доследна својим вредностима и на страни грађана, студената и свих који се боре за слободу, правду и обнову демократских институција у Србији.