Демократска странка обратила се Европској комисији, односно департману DG CONNECT, као и компанији Meta Platforms, поводом организованог гашења профила независних медија и појединаца чији глас допире до великог броја грађана.
Режим, свестан значаја дигиталног простора, систематски ради на гашењу и ових канала комуникације, користећи координисане масовне пријаве бот-мрежа и злоупотребу механизама платформи, чиме се додатно продубљује сајбер репресија над политичким неистомишљеницима и слободним гласовима у друштву.
Оваква пракса представља озбиљну претњу слободи изражавања, политичком плурализму и демократском процесу. Демократска странка очекује хитну реакцију надлежних европских институција и компаније Мета како би се спречила даља злоупотреба дигиталних платформи као инструмента политичке репресије.